FRONIUS

Od roku 1992 firma Fronius zajmuje się tematyką odnawialnych źródeł energii, szczególnie prądem fotowoltaicznym. Doprowadziło to w roku 1995 do powstania pierwszego falownika firmy Fronius o nazwie „Sunrise” — i jednocześnie była to godzina narodzin dywizji Fronius Solar Energy. Trzecia i najmłodsza dywizja firmy Fronius wywołała rewolucję w roku 2001: na dachu ówczesnych zakładów produkcyjnych w Pettenbach zamontowano urządzenie Fronius IG — był to ogromny skok w dziedzinie falowników. Po raz pierwszy instalując odpowiednie karty elektroniczne można było rozszerzać funkcje urządzenia — np. o moduł WLAN — co oferowało niespotykaną dotychczas przydatność w przyszłości. Czas życia falownika uwidaczniał jego wyjątkową jakość: produkcję modelu Fronius IG wstrzymano dopiero w roku 2015.

 W roku 2013 nastąpił kolejny skok ewolucyjny w dziedzinie falowników. Wraz z wejściem na rynek falownika Fronius Galvo pojawiło się pierwsze urządzenie generacji SnapINverter. Przemyślany design Fronius Galvo i kolejnych modeli wywołał zachwyt wśród instalatorów i klientów.

FRONIUS SOLARWEB

Fronius Solar.web to portal online, w którym użytkownik instalacji fotowoltaicznej może się zarejestrować łatwo i bezpłatnie. Umożliwia wygodną i przejrzystą analizę całej energii fotowoltaicznej wyprodukowanej przez instalację — w domu lub w podróży, na tablecie albo smartfonie. Można też porównywać kilka instalacji ze sobą. Wszystkie aktualne dane z instalacji są dostępne w każdej chwili i prezentowane w formie graficznej. System otrzymuje informacje ze zintegrowanego z falownikiem urządzenia Datamanager, przesyłającego wszystkie wymagane dane do portalu Fronius Solar.web za pośrednictwem łącza LAN lub WLAN.

 

Oto jego zalety

  •  przejrzysta prezentacja bieżących parametrów instalacji i danych archiwalnych,
  •  pełna wizualizacja i analiza systemów gromadzenia energii, 
  •  zarządzanie wieloma instalacjami fotowoltaicznymi i ich porównywanie,
  •  automatyczne powiadamianie w przypadku wystąpienia błędów instalacji,
  •  automatycznie generowane raporty.